top of page

BioCC OÜ on Tartus asetsev eraõiguslik positiivselt evalveeritud teadus- ja arendusasutus (VKE), mille on loonud ülikoolid, aretusorganisatsioon ning toidu- ja söödatootjad. Meie visioon on kujuneda rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud kompetentsikeskuseks tervisliku ja funktsionaalse toidu ning toidu- ja söödalisandite valdkonnas.

Meie missioon on parandada inimeste ja loomade tervist. Selleks arendame ja toodame inimestele funktsionaalseid toiduaineid ja toidulisandeid, ning arendame loomadele söödalisandeid. Meie fookuses on teostada maailmatasemel teadus- ja arendustööd, mille käigus loome ja rakendame innovaatilisi biotehnoloogilisi lahendusi, integreerides ja arendades BioCC ja rahvusvahelist mikrobioloogia-, biokeemia-, geneetika-, metaboloomika-, genoomika-, bioinformaatika-, füsioloogia-alast ja kliinilist kompetentsi.

Me keskendume teadus- ja arendustööle, aga osutame ka teenuseid kogu toiduahela ulatuses — alates loomasöödast kuni kliiniliste katsete ja tervistedendavate toodete väljatöötamiseni. Meie teenused on suunatud ettevõtjatele, kes soovivad luua uusi teaduspõhiseid lisandväärtusega tooteid (funktsionaalsed toidud, toidulisandid, loomasöödad) ja muuta tootmine efektiivsemaks.

BioCCst

IMG_3431_small.jpg

Meie lugu

2004 - Loodi OÜ Tervisliku Piima ja Biotehnoloogiate Arenduskeskus

2009 - Tunnustati meid kui toidukäitlemisettevõtet nr 165

2010 - Alustas tööd kliiniliste ja füsioloogiliste uuringute labor

2013 - Saime akrediteeritud vastavalt EN ISO/IEC 17025 nõuetele kui katselabor toidu ja loomasööda valdkonnas

2014 - BioCC MC mikroobiokollektsioon võeti WFCC liikmeks

2015 - Rahvusvaheliselt evalveeritud teadusasutus biotehnoloogia valdkonnas / Mikroobikollektesioon BioCC MC võeti ECCO liikmeks

2016 - VTA poolt järelvalveanalüüsideks volitatud laboratoorium

2017 - Ettevõte sai uueks nimeks BioCC OÜ

2018 - Saime Terviseameti poolt väljastatud nakkusohtliku materjali käsitlemise tegevusloa / Tõime turule esimese Nordwise® Teaduselt tervisele® toidulisandi Südamesõber® TENSIA® 

2019 - Saime IPA (International Probiotics Association) liikmeks

2020 - Asutasime tütarettevõtte Nordwise Biotech OÜ

2024 - Saime Eesti esimeseks toidulisandite tootmise ettevõtteks, kes omab FSSC 22000 sertifikaati

Usaldusväärne ettevõtte
FSSC 22000
bottom of page