top of page

Kvaliteedi Innovatsiooni auhindadel tunnustati BioCC
Soome Kvaliteediinnovatsiooni konkursil tunnustati BioCC OÜ teadlaste avastatud silokonservanti TAK 59

Soome Kvaliteediorganisatsioon korraldas Kvaliteediinnovatsiooni konkursi 2021 koos rahvuslike kvaliteediorganisatsioonidega juba 15. korda. Konkursil osales kokku 561 innovatsiooni ning 25 parimat tunnistati auhinna või preemia vääriliseks. BioCC OÜ, Eesti Maaülikooli teadlaste ja Starter ST OÜ poolt välja arendatud silokonservant Lactiplantibacillus plantarum TAK 59 hinnati antud konkursi raames auhinna vääriliseks.

Uudne patenteeritud omadustega tehnoloogiline söödalisand ehk silokonservant Lactiplantibacillus plantarum TAK 59 loodi veiste põhisööda ehk silo kvaliteedi parendamiseks. Tegemist on Eesti rohumaadelt isoleeritud piimhappebakteriga, mis arendati välja BioCC OÜ teadlaste poolt. Piimhappebakter TAK 59 on leidnud kasutuse nii põllumajanduses silolisandina kui toidutööstuses hapnemisprotsesside juhtimiseks. Piimhappebakterit kasutab  Starter ST OÜ  silokonservandi NordSil HC valmistamiseks ja BioCC OÜ  kasutab juuretiste valmistamiseks, mis sobib  köögiviljade hapendamiseks  ning leiva ja hapusaia valmistamiseks.

„Innovatsioonilise piimhappebakteri TAK 59 nimel on teadlased teinud tööd 10 aasta jooksul. Silo omaduste tõestamiseks on TAK 59 läbinud Euroopa Toiduohutusameti ekspertide paneeli ja kinnitatud Euroopa Söödalisandite Registrisse kui tõestatud omadustega silokonservant,“ ütles BioCC OÜ tootejuht Timo Jaaska auhinda kätte saades.

BioCC OÜ tegevjuht Ene Tammsaar tundis rõõmu „Hea meel on tõdeda, et loomade ja inimeste tervist positiivselt mõjutavale piimhappebakterile pööratakse tähelepanu ning tunnustatakse rahvusvaheliselt. Tähtis on, et teadus- ja ajamahukas töö ning teadmine jõuaks lõpptarbijani.’’

Varasemalt on BioCC OÜ (endise nimega  Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskus) tunnustatud 2010. a Soome Kvaliteediinnovatsiooni auhinnaga vererõhku alandava probiootikumi Lactobacillus plantarum Tensia®  eest.

Lisainfo: Timo Jaaska Tootejuht BioCC OÜ Timo.jaaska@biocc.eu

Comentários


bottom of page