top of page

Pediococcus acidilactici TAK 589 Coccobest

Pediococcus acidilactici on pediokokkide perekonna laialt levinud esindaja. Seda liiki leidub taimsel materjalil, piima- ja lihatoodetes ning imetajate ja kalade seedetraktis.

Pediococcus acidilactici TAK 589 Coccobest manustamise korral on reaalses elulises situatsioonis (vastsündinud vasikad farmis) demonstreeritud nii imetaja mikrobioota positiivset mõjutamist (sugukonna Enterobacteriaceae ja lisaks ka selle sugukonna konkreetsete esindajate E.coli ja coli-laadsete mikroogansimide arvukuse vähendamise läbi), kui ka sellest tulenevat kõhulahtisuse juhtumite olulist vähenemist ja raskemate bakteriaalsete infektsioonidega kaasuva letaalse lõppe preventsiooni. Seega tagab Pediococcus acidilactici TAK 589 Coccobest seedetrakti lokaalse kaitse, tasakaalustades imetaja seedetrakti mikrobiootat, surudes alla bakteriaalseid infektisoone põhjustavaid patogeene ja läbi selle aitab ennetada ja/või vähendada kõhulahtisust ja sellest tulenevaid raskeid tüsistusi (sh noorloomade surm).

CoccobEst

Reaktiivsete osakeste (nt vabade radikaalide) kestev ja ülemäärane teke imetaja organismis põhjustab oksüdatiivset stressi, soodustab põletikulisi protsesse ning osaleb mitmete haiguste väljakujunemises ja arengus. Lisaks teistele teguritele võivad ka mikrobioota ja soole limaskesta interaktisoonid põhjustada oksüdatiivset stressi, mis kahjustab seedetrakti limaskesta kaitsebarjääri funktsiooni ja omakorda viib süsteemsete füsioloogiliste muutusteni (st muutusteni, mis ei piirdu ainult seedtraktiga).

Seega on reaktiivsete osakeste kahjutuks tegemine äärmiselt tähtis. Tüvi Pediococcus acidilactici TAK 589 Coccobest omab tugevat antioksüdatiivset aktiivsust, mis tagab sellele mikroobile kaitse ülemäärase oksüdatiivse stressi vastu. Selle tüve toodetud ja seedetraktist vereringesse imenduvad ekstratsellulaarsed antioksüdatiivse toimega biomolekulid aitavad neutraliseerida reaktiivseid osakesi ja vähendada oksüdatiivset stressi imetaja keharakkudes.

 

Seega, lisaks seedetrakti lokaalsele kaitsele imetaja seedetrakist on antud bakter võimeline andma süsteemse (kogu organismi-põhise) lisakaitse ülemäärase oksüdatiivse stressi ja sellest tulenevate põletikuliste protsesside ennetamisel ja/või vähendamisel.

 

Tüvi sobib kasutamiseks tehnoloogilise juuretisena köögivilja hapendamise ja selle tugev antimikroobne aktiivsus aitab mikroobil toimida ka kaitsejuuretisena patogeenide allasurumiseks toidus.

 

P. acidilactici TAK 589 Coccobest omab head temperatuuritaluvust subletaalsetel temperatuuridel (60 °C ja 70 °C). Selle hea temperatuuritaluvus ja bioloogilise aktiivsuse säilimine kõrgematel temperatuuridel on eeliseks tema kasutamsel nii zootehnilise söödalisandina (sh vasikate täispiimaasendajaga) kui ka toidumaatriksis tehnoloogilise juuretisena.

Pediococcus acidilactici TAK 589 Coccobest on multipotentne mikroorganismi tüvi, omades mitmeid, omavahel sünergistlikku toimega funktsionaalseid omadusi

  • Võrdselt tugev antimikroobne aktiivsus patogeenide suhtes nii mikroaeroobses kui anaeroobses keskkonnas

  • Bioaktiivsuse säilimine kõrgematel sh subletaalsetel temeratuuridel ja hea sobivus toidumaatriksiga kombinatsioonis antmikroobse aktiivsusega võimaldab tüve P. acidilactici TAK 589 Coccobest kasutada seedekulgla bakteriaalsetesse infektsioonidesse nakatumise vältimiseks ning oksüdatiivse stressi ennetamiseks ja/või vähendamiseks nii zootehnilise lisandina põllumajandus- ja lemmikloomade sööda ja/või kompositsiooni valmistamisel kui funktsionaalse toidu või joogi lisandina inimestele ja tehnoloogilise juuretisena aga ka kaitsejuuretisena toitude hapendamisel ja enteropatogeenide allasurumiseks toidumaatriksis.

  • Antioksüdatiivne aktiivsus kombineerituna antimikroobse aktiivsusega tagab imetaja organismile nii lokaalse kaitse seedetraktis (gram-negatiivsete ja gram-positiivsete patogeenide allasurumine, seeläbi mikrobioota tasakaalustamine.

Pediococcus acidilactici TAK 589 Coccobest funktsionaalsed omadused

  • P. acidilactici TAK 589 Coccobest pärsib enteropatogeenide (nt L. monocytogenes, E. coli, S. enteritidis, Salmonella enterica serovar Typhimurium, S. sonnei, S. aureus, E. faecalis ja Cronobacter sakazakii) kasvu.

  • Tüvel P. acidilactici TAK 589 Coccobest on hea temperatuuritaluvus: arvukus 10-20 minutit 60 °C juures kuumutades ei muutu ning 70 °C juures langeb ühe logaritmi võrra.

  • Tüvel P. acidilactici TAK 589 Coccobest ei esine resistentsust ampitsilliini, gentamütsiini, kanamütsiini, streptomütsiini, erütromütsiini, klindamütsiini, tetratsükliini, kloramfenikool suhtes.

  • Tüvi P. acidilactici TAK 589 Coccobest omab antioksüdatiivet aktiivsust nii tervetel mikroobirakkudel kui rakulüsaadil.

  • Loomkatse. P. acidilactici TAK 589 Coccobest manustamine vastsündinud lehmvasikatele vähendas E. coli arvukust katserühma roojaproovides 30. elupäevaks ühe logaritmi võrra. Coli-laadsete mikroobide ning enterobakterite arvukus vähenes katserühma roojaproovides 30. elupäevaks vastavalt 1,1 ja 1,3 logaritmi võrra. Seejuures E. coli arvukus kontrollrühma roojaproovides suurenes 30. elupäevaks 0,5 logaritmi võrra. Coli-laadsete mikroobide ning enterobakterite arvukus kontrollühma rooja-proovides suurenesid 30. elupäevaks 0,4 logaritmi võrra. Kontrollgrupis esines kõhulahtisusega proove seitsmel korral 16-st (44%) ja katsegrupis ainult kolmel korral 16-st (19%). P. acidilactici TAK 589 Coccobest manustamine vähendas E. coli arvukust katserühma roojaproovides viiendaks elupäevaks 1,6 logaritmi võrra ning kaheksandaks päevaks 2,5 logaritmi võrra. Coli-laadsete mikroobide arvukus vähenes katserühma roojaproovides viiendaks päevaks 0,3 logaritmi võrra ning kaheksandaks 0,8 logaritmi võrra. Ajavahemikus 15.-56. elupäev esines kõhulahtisus vaid ühel katserühma vasikal 16-st (6,3%) ning seitsmel kontrollrühma vasikal 16-st (43,8%). Seejuures suri kontroll-rühmas kaks vasikat.

bottom of page